Statistieken: 9.525 foto's in 671 albums zijn 8.639.939x bekeken en hebben 57.142 reacties. Nog 95 in de wachtrij.

Groenlose Synagoge: Foto van 15 augustus 1922

Meer foto’s uit dit albumDeze foto hoort bij het album Groenlose Synagoge.
Bekijk het volledige album
Grote foto voor donateursVoor minimaal €20 per jaar kunt u donateur worden en grote foto’s bekijken.
Word donateur en bekijk grote foto’s
Informatie over deze foto / video
Fotocredit
Collectie : Eduard. M.Smit
Trefwoorden
Groenlose Synagoge : Foto van het interieur van de Groenlose synagoge. Op 15 augustus 1912 maakt het geillustreede weekblad De Joodsche Prins melding van het negentig-jarig bestaan van de synagoge te Groenlo. Deze foto werd genomen vlak voor het 100-jarig jubileum van de synagoge op 15 aug 1922. Een gedeelte van het interieur kon tijdens de tweede wereldoorlog worden gered en is bewaard gebleven. In 1930 werd de synagoge aangesloten op het electriciteitsnet. Na de oorlog werd de Synagoge verbouwd tot enkele woonhuizen. De gevelsteen van de synagoge met een inscriptie in het Hebreeuws bevind zich in het Grols museum.

Trefwoord voorstellen

Ziet u iets op deze foto dat nog niet bij de trefwoorden staat? Geef één trefwoord of naam door. Na controle voegen wij het eventueel toe.

18 gedachten over “Groenlose Synagoge: Foto van 15 augustus 1922”

  1. 25 september 2010 om 12:00

    Op http://www.jhm.nl meer info over de Joodse geschiedenis in Groenlo. Met o.a. fotos van de binnenkant synagoge rond 1922. In 1950 werd de Joodse gemeenschap in Groenlo opgeheven en bij die van Borculo gevoegd. Later werd die op zijn beurt weer bij W’wijk gevoegd. Dus het kerkzilver e.d. zou wel eens in W’wijk ondergebracht kunnen zijn?

  2. 25 september 2010 om 12:00

    Ja, wij waren op zoek naar de naam van een stukje grond, de Koppelslag, de verkoop was in het Witte Paard afgehandeld, Dirk vermeldde nog waar het Witte Paard zich bevond. Waar nu juwelier Simons is? Wij vermoedden dat het stuk grond zich in de omgeving van de LIevelder Poorte bevond. Dus “Koppel “is een verbastering van Cohen? Knap gevonden Johanna.
    Het boek “Jood zonder ster”heb ik hier meerdere malen vermeld op scherpinbeeld, maar ja inderdaad, waar? In ieder geval is het hier verkrijgbaar in de bibliotheek. Albert Heijmans was familie van slager Heijmans op de Markt. Zijn vader was naar Borken gegaan en had daar een manufacturierszaak. Hij moest voor de oorlog met vrouw vluchten naar Groenlo en heeft nog een tijdje in pension De watermolen gezeten. Allemaal te lezen in dat interessante boek.

  3. 25 september 2010 om 12:00

    Er schijnt een boek te zijn “Jood zonder ster” van Albert Heymans (1922) zoon van een Joodse winkelier uit Groenlo. Hierin staat de oorlogsjaren in Groenlo beschreven?

  4. 24 september 2010 om 12:00

    Vemer beschrijft de Joodse kerkschatten (bl170 3de editie) en vermelde in 1968 dat ze “thans in Groenloaanwezig zijn”. De vraag is dus waar ze gebleven zijn.///////////In hetzelfde boek op blz 100 een foto van Paul en Bertje Heijmans, 2 Joodse kinderen bij de Stadspomp met bijschrift: “Tijdens de bezetting werden ook deze onschuldige kinderen door de Duitse bezetter weggevoerd en omgebracht”…….

  5. 24 september 2010 om 12:00

    Er was in 1285 al een jood Samuel van Grol en zijn vrouw Jutta.Die vermoedelijk in Groenlo een stukje grond bezaten.
    In 1680 hadden in Groenlo Joden de bank van lening in pacht.

    Ja,Jan aan de poorte. Koppelslag.

  6. 24 september 2010 om 12:00

    Ja,een Rabijn of Rabbie was een leraar.
    Ik lees hier dat Koppel ,Cohen betekent ,wij waren laatst toch op zoek naar de betekenis van Koppel…..,maar waar ?

  7. 24 september 2010 om 12:00

    Joseph Israel Ricardo was een Sefardische Jood die uit Amsterdam kwam.Ook In Groenlo Salomon Samuel Granada godsdiensonderwijzer ook van Sefardische (Portugees) afkomst.
    S.Laansma Zutphen

  8. 9 november 2009 om 12:00

    In 1822 werd dit pand gebouwd als synagoge. Door het bijna geheel wegvallen van de Joodse gemeenschap in Groenlo is het pand omstreeks 1950 verbouwd tot 3 woonhuizen. Op initiatief van de Kanonniers is in 2006 de oorspronkelijke gevelsteen teruggeplaatst in de westgevel. De Hebreeuwse tekst luidt als volgt: "Hoe zoet zijn uw tenten, Jacon en uwe veldhutten Israel". De heer en mevrouw Heimans hebben de steen onthuld en niet geplaatst.

Plaats een reactie